Wielkanocne kartki – Prolog

wielkanocne kartki prolog

Wielkanocne kartki – kupić czy może zrobić samemu?

Szanowni Państwo

Witamy serdecznie w serwisie Wielkanocne Kartki .pl , w którym znajdą Państwo ciekawe informacje na temat technologii wykonywania kartek świątecznych zarówno na Wielkanoc jak i na Boże Narodzenie. Poznacie specyfikację kartek przeznaczonych do sprzedaży firmowej czyli tzw. kartki świąteczne dla firm z możliwością nadruku logotypów oraz życzeń, oraz karnety w wersji „zrób to sam” czyli kartki ręcznie robione, które nie dość, że sprawiają przyjemność osobie obdarowanej to jeszcze większą satysfakcję przyniosą osobie, która je wykona. Takie kartki są oryginalne i w porównaniu do niekiedy przemysłowej produkcji wzorów ogólnie dostępnych, kiedy to kartki możemy spotkać nawet w sklepie spożywczo-przemysłowym, kartki rękodzielnicze są w cenie jeżeli chodzi o ich unikatowość.

Kartki na święta, które są produkowane przez większe firmy, również odgrywają ważną rolę. Jeżeli nie mamy czasu lub niestety nie zostaliśmy obdarowani talentami plastycznymi, stworzenie własnej kartki może być dla nas niewykonalne lub efekt takiej pracy będzie dla nas niesatysfakcjonujący. Podczas wyboru kartek świątecznych najważniejszym parametrem jest przede wszystkim cena kartki, która uzależniona jest od takich czynników jak:

  1. rodzaj użytego papieru do stworzenia karnetu – czy papier jest kredowy, offsetowy, ozdobny farbowany w masie itp.
  2. wielkości kartki  (czyli ilość materiału zużyta do jej wykonania) – na rynku spotykamy przede wszystkim składane kartki w formatach małych kwadratów 10-12cm lub dużych 15-16cm, w formacie DL, oraz w formacie B6, które mają dwie strony lub składają się z dwóch kartek B6 składanych na pół.
  3. czy w kartce znajduje się dodatkowa wkładka, na której wypiszemy lub zostaną wydrukowane nasze życzenia świąteczne
  4. formatu papieru czyli czy kartka jest składana czy jedynie ma część przednią i tylną do wpisania życzeń
  5. techniki nadruku, tzn. czy kartka jest drukowana, lakierowana, złocona, wycinana, a może posypana jest brokatem?
  6. kto wyprodukował kartkę. Niekiedy zdarza się, że sprzedawane kartki zostały wyprodukowana przez ucznia liceum (naprawdę tacy się zdarzają) lub hobbystę. Takie kartki możemy spotkać np. w niektórych serwisach aukcyjnych i charakteryzują się tym, że wydrukowane zostały na papierze wizytówkowym, na drukarce atramentowej  sprzed 10 lat. Efekt jaki otrzymuje się z takiej drukarki to przede wszystkim rozmycia krawędzi liter, lub kolor czarny uzyskany z połączenia kolorów dostępnych w drukarce, zamiast być 100% kolorem czarnym, jest mieszaninom kilku kolorów, co pływa na nieostrość napisów. Do takiej kartki dołączona jest czasami krzywo docięta wstążeczka.
    Jeżeli chcecie natomiast kupić kartki, które z przyjemnością wyślecie do rodziny, klientów lub firm, z którymi współpracujecie, naprawdę warto skorzystać z usług jednej z działających na polskim rynku firm.

Niniejszy artykuł jest jedynie wstępem do tego, co znajdziecie w naszym serwisie. Wierzymy, że ciekawe porady pomogą Wam w wyborze kartki jaką zakupicie lub może sami stworzycie kartkę o unikalnym wzorze opierając się na radach z artykułów i filmów jakie zamieścimy na stronie?

Dziękujemy za odwiedzenie naszego serwisu i życzymy pomyślności przy wyborze formy składania życzeń.

© Redakcja: WielkanocneKartki.pl Polecamy: kartki z logo

admin